Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup mieszkania?

Mieszkania z rynku pierwotnego wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza w większych miastach. Nie jesteśmy zainteresowani zakupem nieruchomości z rynku wtórnego, gdyż ich stan techniczny oraz wykończenie mogą pozostawiać wiele do życzenia. Gdzie znaleźć nowe mieszkania w Łodzi? Ile mniej więcej trzeba będzie na nie poczekać?

Internet źródłem wiedzy

Na samym początku warto wspomnieć, że nie znajdziemy czegoś takiego, jak lista dostępnych mieszkań, w której byłyby zebrane wszelkie nieruchomości, jakie moglibyśmy zasiedlić. Każdy deweloper we własnym zakresie promuje mieszkania, które najczęściej znajdują się jeszcze w fazie budowy. Warto więc odwiedzać strony internetowe poszczególnych inwestycji - tam znajdziemy informacje na temat:

Warto również przeglądać portale ogłoszeniowe, gdyż coraz częściej osoby prywatne decydują się odsprzedać prawo do zakupu mieszkania deweloperskiego. Wynika to z faktu, iż w międzyczasie znalazły one lepszą ofertę bądź zmieniły wymagania odnośnie nieruchomości, jaką chciałyby zasiedlić. Często dzięki temu można znaleźć mieszkanie, do którego wprowadzimy się od zaraz. Sprzedażą nowych mieszkań zajmują się również agencje nieruchomości, których strony internetowe również warto na bieżąco przeglądać.

Ile trzeba poczekać na mieszkanie z rynku pierwotnego?

Nowe mieszkania w Łodzi powstają niemal cały czas, jednak nie oznacza to, że możemy się do nich wprowadzić od zaraz. Wręcz przeciwnie - duże zainteresowanie nieruchomościami tego typu sprawia, że na wymarzone cztery kąty trzeba będzie nieco poczekać. Mieszkania zwykle sprzedawane są w momencie rozpoczęcia realizacji inwestycji, a do zakończenia prac budowlanych musi upłynąć jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Niemniej jednak warto się pospieszyć i zawrzeć wstępną umowę jak najszybciej.

Powód jest prosty - z czasem nieruchomości z rynku pierwotnego zaczyna po prostu brakować, gdyż cieszą się one ogromnym zainteresowaniem osób prywatnych oraz inwestorów. Problem ten dotyczy zwłaszcza większych miast, a takim właśnie jest Łódź. Musimy więc zdać sobie sprawę z tego, że długie zastanawianie się może spowodować konieczność dłuższego oczekiwania na mieszkanie.

Obecnie od momentu zawarcia umowy do momentu oddania inwestycji mija średnio 6-12 miesięcy. Rozwiązaniem jest jedynie znalezienie osoby, która wcześniej zarezerwowała mieszkanie, lecz aktualnie chce z niego zrezygnować.

Mieszkanie w stanie deweloperskim

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, musimy pamiętać o jeszcze jednej kwestii - większość z nich oddawana jest do użytkowania w stanie deweloperskim. W praktyce oznacza to, że pomimo oddania do dyspozycji kluczy, mieszkanie nie nadaje się jeszcze do zamieszkania. Musimy bowiem przeprowadzić w nim gruntowne prace wykończeniowe, których czas realizacji nierzadko zajmuje nawet 2-3 miesiące.

Niemniej jednak, pomimo tych niedogodności, coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, niemal całkowicie odrzucając przy tym rynek wtórny. Choć na nieruchomość trzeba trochę poczekać, to mamy pewność co do jej stanu technicznego. Często tego typu mieszkania znajdują się na zamkniętych osiedlach, co dodatkowo daje poczucie bezpieczeństwa, a to jest bardzo istotne zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi.

Jeśli szukasz mieszkania w stanie deweloperskim klasy premium to zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie https://tuwima48.pl/.