Porady z zakresu Zdrowia i Urody

Najczęstsze powodu, dla których rodzice zgłaszają się z dziećmi do lekarza?

Objawy przeziębienia, grypy, zapalenia ucha czy anginy występują u dzieci sezonowo i nie stanowią większego powodu do niepokoju. Zazwyczaj wystarczy kilka dni odpoczynku, dobrze dobrane leki i dziecko...

Czytaj dalej

Jak prawidłowo zadbać o swój wzrok?

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów. Dzięki niemu możemy samodzielnie radzić sobie z wieloma wyzwaniami, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym oraz podziwiać otoczenie z dokładnością co do najdrobniejszych szczegółów.

Czytaj dalej

Walka z uzależnieniem - dlaczego warto?

O temacie uzależnień powstało mnóstwo publikacji. Tak samo, jak banalnych sloganów o tym, że uporczywie podejmowane działanie potrafi zniszczyć całe życie. Ten temat może jednak zupełnie inaczej wyglądać w psychice uzależnionego...

Czytaj dalej

Skuteczne leczenie chorób i kontuzji stawów

Choroby stawów i ich postępujące zwyrodnienie są kojarzone głównie z osobami w podeszłym wieku. Upływający czas powoduje w organizmie szereg zjawisk, które wyzwalają czynniki wpływające destrukcyjnie na ruchomość kończyn.

Czytaj dalej

Jak dbać o zęby?

Codzienna higiena jamy ustnej jest niezbędna do posiadania zdrowych i białych zębów. Samo szczotkowanie to nie wszystko - stan uzębienia jest uzależniony również od nawyków żywieniowych, systematyczności i odpowiedniej opieki stomatologicznej.

Czytaj dalej